Gmina Pobiedziska pomoże przedsiębiorcom

Na zwolnienie z podatku od nieruchomości i inne ułatwienia w związku z koronawirusem mogą liczyć przedsiębiorcy w gminie Pobiedziska.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska

W czwartek pobiedziscy radni podjęli także decyzję o odroczeniu terminu płatności podatków.

– Chcemy pomagać tym przedsiębiorcom, którzy nie mogli prowadzić swojej działalności gospodarczej ze względów epidemicznych. Jesteśmy skłonni zwolnić z podatku od nieruchomości za miesiąc kwiecień, maj i czerwiec – wyjaśnia Ireneusz Antkowiak, burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska.

Burmistrz zdecydował również o obniżeniu o połowę czynszu w lokalach usługowych na terenie Rynku w Pobiedziskach, a w pozostałych częściach miasta i na terenie gminy o 37%.

– To nie jest z naszej strony żadna łaska. Uważam, że to jest inwestycja w podmioty gospodarcze i też pokazanie, że jesteśmy świadomi jak ważna jest przedsiębiorczość w tworzeniu budżetu, bo ona nie tylko przekłada się w podatkach, ale dają pracę. Nawet jeśli ktoś jest na samozatrudnieniu to płaci PIT, a my mamy z tego tytuły wpływy do budżetu. Ratujmy co się da. Pomagajmy. Za rok, dwa lata te pieniądze wrócą, a ci ludzie będą mieli poczucie wsparcia – zaznaczył podczas sesji rady gminy burmistrz Ireneusz Antkowiak.

Pobiedziski Pakiet Pomocy Przedsiębiorcom zakłada także zniesienie opłaty targowej. Na pomoc mogą liczyć firmy transportowe, zwłaszcza te, które zajmują się przewozem osób.

Podobne udogodnienia wprowadziły również inne samorządy. Jak już informowaliśmy pod koniec kwietnia radni gminy Kostrzyn podjęli uchwały związane z pomocą dla przedsiębiorców, którzy nie mogą prowadzić działalności w czasie pandemii koronawirusa. Zdaniem burmistrza, Szymona Matyska wartość pomocy z budżetu gminy Kostrzyn dla przedsiębiorców może wynieść nawet 2 miliony złotych.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®