GOAP wyedukował ponad 3 tysiące uczniów

3 324 uczniów wyedukował Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” w ramach ekolekcji, które odbyły się w 50 placówkach oświatowych z terenu gmin m.in. Czerwonak, Kostrzyn, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska czy Swarzędz.

Fot. ZM GOAP/materiały prasowe

– ZM GOAP w ramach zadania statutowego z zakresu edukacji ekologicznej w roku szkolnym 2019/2020 prowadził zajęcia pn. EkoLekcje, których celem było budowanie i utrwalanie świadomych postaw ekologicznych wśród uczniów poprzez przybliżanie zasad prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi. Dzięki podjętym przez Związek działaniom dzieci miały okazję zdobyć nie tylko wiedzę na temat selektywnej zbiórki, ale także nabyć praktyczne umiejętności podczas zabawy ze zgniatarką do butelek PET czy segregując odpady na czas. Ponadto kaskadowa formuła zajęć sprawiła, że dzieci zdobytą wiedzę przekazywały swoim rodzicom czy rodzeństwu – wyjaśnia Monika Iwańska, inspektor działu edukacji Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”.

Celem ekolekcji było także budowanie i utrwalanie świadomych postaw ekologicznych wśród uczniów poprzez przybliżanie zasad prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi.

W kolejnym roku szkolnym GOAP zamierza kontynuować zajęcia zarówno w formie tradycyjnych jak i zdalnych spotkań z uczniami. Placówki oświatowe już teraz mogą zgłaszać się do związku, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej GOAP-u.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®