Iluminacja będzie skromiejsza

Pandemia spowodowała wiele zmian w naszym codziennym życiu. Inaczej niż zazwyczaj spędziliśmy święta wielkanocne. Skromniejsze będzie Boże Narodzenie w Czerwonaku. W związku z sytuacją epidemiczną i sytuacją finansową władze gminy zapytały mieszkańców czy i jak w tym roku powinny wyglądać świąteczne iluminacje świetlne.

Fot. Urząd Gminy Czerwonak

W ankiecie prowadzonej w mediach społecznościowych wzięło udział blisko pół tysiąca osób. Zdecydowana większość, nieco ponad 52% głosujących, czyli 258 mieszkańców uznało, że świąteczną iluminację należy ograniczyć tylko do kilku najbardziej reprezentacyjnych miejsc w gminie. Mówi wójt gminy Czerwonak, Marcin Wojtkowiak:

I tak w tym roku świetlna iluminacja rozbłyśnie tylko na ulicy Piaskowej w Koziegłowach, na krótkim fragmencie Gdyńskiej w Czerwonaku, a także w części Kicina, Bolechowa i przy placu Przemysława w Owińskach.  Tym samym gmina zaoszczędzi 38 tysięcy złotych, a w obecnej sytuacji finansowej samorządy muszą pilnować każdej złotówki, gdyż znacznie mniejsze są wpływu do budżetu z podatku CIT i PIT.

Dodajmy, że w tym roku ze względu na sytuację epidemiczną i również finansową nie odbędą się plenerowe zabawy sylwestrowe w wielu miastach i gminach.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®