„Jeśli w ramię, a nie w pupę, to jak najbardziej” – prezydent Poznania o zaszczepieniu się

W styczniu mają ruszyć szczepienia na koronawirusa, które mają być dobrowolne i darmowe. Tygodniowo szczepionych ma być ok. 180 tysięcy osób, a w pierwszej kolejności ze szczepionki na Covid-19 będą mogli skorzystać pracownicy służby zdrowia, później Domów Opieki Społecznej, osoby po 60. roku życia i pracownicy służb mundurowych. Gospodarz stolicy Wielkopolski, Jacek Jaśkowiak został zapytany czy zamierza się zaszczepić. Jego odpowiedź była dość humorystyczna.

Fot. UMP

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak zaznaczył, że jest dopiero w czwartej grupie objętej szczepieniami, po lekarzach, seniorach i osobach chorujących przewlekle.

– „Nie mam problemu z zaszczepieniem się nawet publicznie. Uzależniam to jednak od tego, w jakie miejsce odbywa się szczepienie. Jeżeli będzie w ramię, a nie jak to mówią w pupę, to jak najbardziej jestem na to gotów” – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Prezydent Jacek Jaśkowiak przedstawił też aktualne dane ze szpitala miejskiego przy ul. Szwajcarskiej, do której trafiają pacjenci zakażeni Covid-19 z całego regionu. Obecnie w lecznicy przebywa ponad 300 osób zakażonych wirusem Sars-Cov-2, pod respiratorem leży 29 osób, a w szpitalu tym od początku pandemii było 906 zgonów, zaś 2743 osoby ozdrowiały, pokonując koronawirusa.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®