Już ponad 15,5 tysiąca wielkopolskich kierowców straciło prawo jazdy

Od pięciu lat zgodnie z Prawem o Ruchu Drogowym policjant zatrzyma prawo jazdy w przypadku, gdy kierowca będzie jechał autem na obszarze zabudowanym z prędkością większą niż 50 km/h. Tylko w tym roku do końca maja z tego powodu prawko straciło 2 118 kierowców, a w całym ubiegłym roku prawie 4 tysiące.

Fot. Policja Piła

– W Wielkopolsce do końca maja 15 799 osób straciło prawo jazdy na trzy miesiące w wyniku przekroczenia dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym. Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych. Droga to nie jest miejsce na brawurę i nieodpowiedzialność – wskazuje podkom. Piotr Garstka z wielkopolskiej policji.

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, wielkopolscy policjanci każdego dnia zatrzymują kierowców, którzy stwarzają realne zagrożenia na drogach.

– W ostatnim okresie, każdego dnia wielkopolscy policjanci zatrzymują ok. 30 kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Apelujemy o jazdę z bezpieczną prędkością, która zapewni kierowcy całkowite panowanie nad pojazdem. Dostosujmy ją do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności – apeluje podkomisarz Piotr Garstka.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®