Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Osoby objęte kwarantanną mogą wykonać test

W Wielkopolsce stwierdzono 1721 przypadków zachorowań na koronawirusa. 125 osób zmarło. 579 osobom udało się pokonać Covid-19. Osoby objęte kwarantanną mogą wykonać test w celu wykrycia koronawirusa.

Fot. Pixabay

We wtorek potwierdzono drugi przypadek zakażenia koronawirusem na terenie gminy Kostrzyn. Mieszkaniec miał kontakt z osobą w pracy, u której zauważono objawy choroby. Jak poinformował burmistrz Szymon Matysek zakażony czuje się dobrze, nie ma objawów wysokiej gorączki czy duszności, decyzją Sanepidu chorobę może przechodzić na kwarantannie w domu.

Do 9 przypadków wzrosła również zarażonych na Covid-19 w sąsiedniej gminie Swarzędz. Osoba zakażona przebywa w szpitalu.

Do tej pory w całej aglomeracji poznańskiej stwierdzono 192 przypadki zachorowań na Covid-19, z czego wciąż chorych jest 95 osób. Zmarły 2 osoby (z gminy Kórnik i Mosina), 93 osoby wyzdrowiały.

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem stwierdzono również w Pile.

W Wielkopolsce tylko dziś stwierdzono 11 nowych zakażeń koronawirusem. W regionie stwierdzono 1721 przypadków zachorowań, 125 osób zmarło. 579 osobom udało się pokonać Covid-19.

Mieszkańcy północnej Wielkopolski, które są objęte kwarantanną mogą wykonywać testy w szpitalu specjalistycznym w Pile. Testy można wykonać w dni robocze w godz. 9:00-12:00, a rejestracja odbywa się pod numerem telefonu: 67 21 06 679.

Aby wykonać test należy posiadać własny samochód, potrzebny jest dokument ze zdjęciem i numerem pesel. Wynik podany będzie na internetowym koncie pacjenta. Jeśli nie ma możliwości bezpiecznego dotarcia do punktu pobrać można skontaktować się z sapeidem, który zorganizuje pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny.

Testy na koronawirusa odbywają się również na terenie kampusu Uniwersytetu Medycznego przy ul. Rokietnickiej w Poznaniu.

Badania przeprowadzane są u osób, u których występuje zasadność wykonania takiego testu, na podstawie wywiadu telefonicznego i u pacjentów podejrzewających zakażenie z objawami infekcji wirusowej oraz personelu medycznego. Kwalifikacja odbywa się na podstawie wywiadu telefonicznego (61 845 27 50 w dni robocze w godz. od 8:00 do 14:00).

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®