Koronawirus w starostwie powiatowym

Koronawirus w kolejnej instytucji. Tym razem zakażenie wirusem Covid-19 stwierdzono u dwóch pracowników starostwa powiatowego w Poznaniu. Osoby zakażone nie pracują w wydziałach związanych z bezpośrednią obsługą mieszkańców, czyli nie miały kontaktu z petentami.

Fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

– Obecnie mamy dwóch pracowników, u których potwierdzono zakażenie wirusem Covid-19. Osoby natychmiast po tym, jak źle się poczuły, otrzymały zwolnienie lekarskie. Na co dzień nie pracują w wydziałach związanych z bezpośrednią obsługą mieszkańców – wyjaśnia Katarzyna Wozińska-Gracz, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

W całym budynku starostwa obowiązują zasady bezpieczeństwa, które dotyczą zarówno mieszkańców jak i urzędników.

– W urzędzie obowiązują zasady bezpieczeństwa, do których każdy mieszkaniec musi bezwzględnie się stosować. W całym budynku Starostwa Powiatowego w Poznaniu wprowadzony jest bezwzględny nakaz noszenia maseczek. Dotyczy on zarówno pracowników jak i naszych klientów – dodaje Katarzyna Wozińska-Gracz.

W przypadku odmowy przestrzegania zasad bezpieczeństwa, dana osoba nie jest wpuszczana do Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz podległych filii i jednostek organizacyjnych.

W poniedziałek w Wielkopolsce odnotowano 200 nowych przypadków zakażeń Covid-19, najwięcej w porównaniu do pozostałych regionów. W szpitalu zakaźnym w Poznaniu zmarły 4 osoby, w tym 33-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7591 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1473 to przypadki aktywne. 275 osób zmarło, a 5843 wyzdrowiało.

►ZOBACZ TAKŻE: Czerwonak: Urząd gminy będzie nieczynny – koronawirus u pracowników
►ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w kostrzyńskim urzędzie

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®