42 nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce, w tym wielu zakładach

W produkujących tramwaje zakładach Modertrans w Biskupicach w gminie Pobiedziska potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Zakażenie potwierdzono również u jednego pracownika Kompanii Piwowarskiej i w fabryce Amica we Wronkach.

Fot. Pixabay

We wtorek w Wielkopolsce odnotowano 42 nowe przypadki zakażeń koronawirusem, z czego najwięcej bo aż 15 z powiatu poznańskiego.

Zakażonych jest dwóch pracowników w zakładach Modertrans w Biskupicach. Jak poinformowała rzecznik poznańskiego Sanepidu, Cyryla Frankowska-Staszewska obecnie kwarantanną i badaniami objęte są 4 osoby.

Koronawirus również w zakładach Kompanii Piwowarskiej. Kwarantanną objęto w sumie 11 osób. Zakażenie stwierdzono również u 7 pracowników dostawcy wyrobów medycznych, w firmie Arjo w podpoznańskich Komornikach. Zakażonych jest 7 pracowników.

Zakażenie Covid-19 wykryto również u funkcjonariusza służby więziennej aresztu śledczego w podpoznańskim Rosnowie. Na kwarantannie przebywa 12 funkcjonariuszy. Zakażony jest też pracownik zakładów Amica we Wronkach.

Dziś w szpitalu zakaźnym w Poznaniu zmarła 65-letnia mieszkanka powiatu kępińskiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 4 815 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego nadal chorych jest 1411 osób. Zmarło 215 Wielkopolan, 3 189 wyzdrowiało.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®