Koziegłowy: Dobiega końca przebudowa Gdyńskiej

Dobre wiadomości dla kierowców jeżdżących ze stolicy Wielkopolski w kierunku Czerwonaka i Murowanej Gośliny. Dobiega końca przebudowa ulicy Gdyńskiej w Koziegłowach.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Od środy przywrócona zostanie możliwość jazdy w obu kierunkach ulicami Piaskową i Poznańską w Koziegłowach. Kierowcy będą mogli korzystać z dwóch nowych rond, które powstały na ulicy Gdyńskiej, jednak sam przejazd przebudowanym odcinkiem ulicy Gdyńskiej jeszcze przez kilka dni odbywać będzie się na dwóch oddzielnych jezdniach, ale tylko jednym pasem ruchu ze względu na prowadzone prace wykończeniowe. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Docelowo z obu pasów na Gdyńskiej w każdym kierunku będziemy mogli korzystać już w przyszłym tygodniu, po zakończeniu ostatnich prac i dokonaniu odbiorów technicznych.

Map. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Przebudowa blisko półtorakilometrowego odcinka ulicy Gdyńskiej rozpoczęła się w październiku zeszłego roku. W ramach wartej ponad 40 mln zł inwestycji powstały po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a także dwa ronda, zatoki autobusowe, chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie.

Kierowcom przypominamy również utrudnieniach i to w aż trzech miejscach na drodze krajowej nr 92. Pomiędzy Swarzędzem i Skałowem oraz od węzła S5 za Kostrzynem do Brzeźna w związku z remontem ruch odbywa się dwukierunkową jezdnią południową, czyli tą prowadzącą na stałe w kierunku Wrześni. Ponadto nadal prowadzone są prace związane z remontem nawierzchni na poznańskim odcinku drogi krajowej nr 92, w ciągu ulicy Warszawskiej.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®