Mieszkańcy gminy Swarzędz zyskają kolejne nowe drogi

Mieszkańcy gminy Swarzędz zyskają kolejne nowe drogi. Na ponad kilometrowej ulicy Ziołowej w Gortatowie i Jasinie pojawi się asfalt. Na ten cel samorząd otrzymał dofinansowanie ze środków Województwa Wielkopolskiego w wysokości 100 tys. zł. Rozstrzygnięty został także przetarg na budowę chodnika na ulicy Zielińskiej w Gruszczynie. Swarzędz przymierza się również do realizacji jeden z najważniejszych inwestycji, która ma poprawić ruch w mieście. Pod linię kolejową Poznań – Września przewidziano budowę tunelu, który połączy ulicę Tabaki z Tysiąclecia.

Fot. UMiG Swarzędz

Jak mówi rzecznik swarzędzkiego ratusza, Maciej Woliński przebudowane zostaną również ulice na os. Mielżyńskiego.

Swarzędz przymierza się również do realizacji jeden z najważniejszych inwestycji, która ma poprawić ruch w mieście. Pod linię kolejową Poznań – Września przewidziano budowę tunelu, który połączy ulicę Tabaki z Tysiąclecia.

Projekt zakłada budowę bezkolizyjnego przejazdu pod torami kolejowymi dla samochodów osobowych. Oprócz wiaduktu zaplanowano budowę blisko pół kilometrowej drogi i dwóch rond. Realizacja projektu szacowana jest na 15 mln zł.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®