Murowana Goślina: Blisko 6 mln zł na inwestycje

79 milionów 89 tysięcy 539 złotych i 59 groszy – tyle wyniosą przyszłoroczne wydatki gminy Murowana Goślina. Jakie inwestycje mają zostać zrealizowane?

Fot. Janusz Ludwiczak

W sumie na wydatki majątkowe, czyli na inwestycje gmina Murowana Goślina planuje przeznaczyć blisko 6 milionów złotych. Wśród najważniejszych zadań będzie budowa budynku kulturalno-sportowego w Łopuchowie, na ten cel gmina chce przeznaczyć pół miliona złotych. Z kolei mieszkańcy Przebędowa zyskają świetlicę wiejską. Mówi burmistrz Dariusz Urbański:

W przyszłorocznym projekcie budżetu gminy Murowana Goślina znalazły się również środki na budowę ulicy Rogozińskiej, ciągu pieszo-rowerowego w ciągu ulicy Goślińskiej w Rakowni i na ul. Gnieźnieńskiej w Murowanej Goślinie. Powstanie również droga z Długiej Gośliny do Łoskonia Starego.

Pozostałe środki zostaną przeznaczone m.in. na oświatę, administracje i inne zadania realizowane przez samorząd. Z projektem budżetu zapoznają się teraz radni, a o tym jakie inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku Rada Miejska Gminy Murowana Goślinie zdecyduje w grudniu podczas specjalnej sesji budżetowej.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®