Murowana Goślina: Mieszkańcy i przedsiębiorcy muszą zaopatrzyć się w pojemniki na śmieci

Właściciele nieruchomości w gminie Murowana Goślina zobowiązani są do zaopatrzenia się w pojemniki na odpady komunalne.

Fot. Janusz Ludwiczak

Do 13 kwietnia możliwe jest odkupienie kubłów, które aktualnie znajdują się na posesjach od firm, obecnie świadczących usługę odbioru śmieci. I tak za 120-litrowy kubeł gośliniacy zapłacą 63 złote, za kontener o pojemności 1100 litrów – 465 złote:

Zdaniem pełniącego obowiązki burmistrza Murowanej Gośliny, Radosława Szpota wykupienie pojemników na odpady przez mieszkańców i przedsiębiorców miało w zamyśle obniżyć maksymalną cenę za wywóz śmieci. Takie rozwiązane sprawdziło się np. w gminie Kostrzyn, gdzie mieszkańcy płacą 3 złote więcej niż było to do tej pory. Natomiast w Murowanej Goślinie mieszkańcy będą płacić aż 38 złotych od osoby! To maksymalna stawka za zagospodarowanie odpadami, którą przewiduje ustawa:

Jak już informowaliśmy pod koniec marca do ogłoszonego przez gminę Murowana Goślina przetargu na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych na okres aż 30 miesięcy zgłosiła się tylko jedna firma.

O unieważnienie przetargu i ogłoszenie kolejnego, na krótszy okres podczas ostatniej sesji postulowała radna Elżbieta Walczak:

Póki co np. czteroosobowa goślińska rodzina za odbiór śmieci zapłaci miesięcznie 152 złote.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera