Murowana Goślina: Radni obniżyli pensję aresztowanemu burmistrzowi

W listopadzie Rada Miejska Murowanej Gośliny zdecydowała o podwyższeniu wynagrodzenia dla burmistrza. Teraz goślińscy radni obniżyli pensję aresztowanemu burmistrzowi. O dziwo wszyscy obecni radni byli za.

Fot. Janusz Ludwiczak

Zgodnie z podjętą decyzją włodarz Murowanej Gośliny nie będzie już otrzymywał miesięcznie 20 tysięcy złotych:

Jak wskazywała podczas sesji radna Magdalena Binięda-Grzebyta pracownik spoza urzędu nie otrzymywałby w ogóle wynagrodzenia:

Jak już informowaliśmy burmistrz Murowanej Gośliny nadal pozostanie w areszcie. Poznański Sąd Okręgowy nie zgodził się na wypuszczenie go, pomimo złożonego przez obrońcę zażalenia na decyzję sądu pierwszej instancji o jego tymczasowym aresztowaniu.

Dariusz U. usłyszał do tej pory 12 zarzutów, które dotyczą m.in. korupcji, brania i domagania się łapówek od prywatnych przedsiębiorców, zatajenia w oświadczeniu majątkowym uzyskiwania comiesięcznych wpływów w wys. 13 tys. zł z firmy ochroniarskiej, którą wcześniej kierował.

Śledczy ustalili też, że gośliński włodarz miał przyjąć korzyść majątkową w postaci utwardzenia drogi przed jego domem za wybór zwycięzcy przetargu, a także domagał się też dla siebie części nagród wypłacanym podwładnym.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®