Największy bieg w Wielkopolsce odwołany

Największa impreza biegowa w Wielkopolsce odwołana. Z powodu epidemii koronawirusa odwołany został tegoroczny 21. Poznań Maraton.

Nie odbędzie się zaplanowany na 18 października 21. Poznań Maraton. O szczegółach mówi rzeczniczka wydarzenia, Monika Prendke.

Do tej pory na tegoroczną edycję zapisało się w sumie 1 761 zawodników, z czego blisko 1,2 tys. otrzymało już numer startowy. Biegacze, którzy znaleźli się na liście startowej tegorocznej edycji maratonu mogą przenieść swoją opłatę na przyszły rok lub wystąpić o zwrot wpisowego.

Organizatorzy planują za to zorganizować wirtualny bieg na dystans 5, 10, 21 kilometrów lub pełnego maratonu.

Dodajmy, że na przyszły rok przełożony został także poznański półmaraton, który miał odbyć się w połowie kwietnia.

W ubiegłorocznym jubileuszowym 20. Poznań Maraton wzięło w sumie udział 6,2 tys. zawodników. Liczącą ponad 42 km trasę ulicami stolicy Wielkopolski ukończył wówczas Kenijczyk, Cosmos Kyeva, który ukończył bieg w czasie 2 godzin, 12 minut i 5 sekund.