Narazili Skarb Państwa na 3 mln zł strat – rozbito grupę organizującą nielegalny hazard

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Wielkopolski rozbili grupę organizującą nielegalne gry hazardowe narażając Skarb Państwa na straty w wysokości niemalże 3 milionów złotych.

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Jak ustaliła KAS grupa zajmowała się kompleksową organizacją lokali, w których odbywał się nielegalny hazard – od dostarczania urządzeń do gry, aż po oraz obsługę finansowo–techniczną.

– W dniach 17-18 listopada i 10 grudnia funkcjonariusze KAS z Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeszukali 7 lokalizacji – miejsc zamieszkania organizatorów gier – na terenie województw wielkopolskiego, mazowieckiego i podlaskiego. W rezultacie działań ujawniono dokumentację dotyczącą procederu nielegalnego urządzania gier na automatach, w tym dokumentację finansową oraz umowy najmu. Ponadto zatrzymano telefony komórkowe, laptopy i klucze do automatów. Na poczet przyszłych sankcji zabezpieczono też gotówkę w kwocie 53 670 złotych, a także 395 €uro i 1220 U$D wyjaśnia Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzeczniczka wielkopolskiej Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Jak ustalili śledczy grupa działała od co najmniej 3 lat i była odpowiedzialna za wprowadzenie na rynek około 100 automatów.

W ciągu ostatnich dwóch latach wielkopolska KAS zajęła 1716 nielegalnych automatów.

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®