Nie będzie dożynek

Po raz pierwszy w 22-letniej historii samorządu województwa nie odbędą się Dożynki Wielkopolskie. Podziękowania za codzienną, ciężką pracę na roli w imieniu wszystkich mieszkańców za zaopatrywanie w chleb składa marszałek Marek Woźniak.

Fot. Janusz Ludwiczak

– Obecna wśród nas pandemia wymaga nadal zachowania środków ostrożności. Chciałbym wielkopolskim rolnikom podziękować za ich trud, za ich miłość do ziemi, za wytrwałe zaopatrywanie nas w codzienny chleb. W ten szczególnym czas świętowania pomyślnych plonów życzę wszystkim rolnikom szczęścia i nadziei na przyszłość – powiedział Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

W związku z epidemią koronawirusa odwołane zostały również dożynki powiatowe, które miały odbyć się w ten weekend w Pobiedziskach.

Jak podkreślił starosta poznański Jan Grabkowski zorganizowanie dożynek stanowiłoby zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców, a impreza nie niosłyby również radości z zabawy i możliwości pełnej integracji jej uczestników. Dlatego dożynki powiatowe odbędą się dopiero za rok, a gospodarzem miejsca nadal pozostaną Pobiedziska.

►ZOBACZ TAKŻE: Przeszkadza im zapach obornika – zgłaszają sprawę na policję
►ZOBACZ TAKŻE: Rolniku, spisz się!

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®