Nowe autobusy wyjechały na ulice Piły

Flotę Miejskiego Zakładu Komunikacji zasiliło siedem nowoczesnych autobusów hybrydowych.

Fot. JZ

Nowe autobusy na ulicach Piły. Flotę Miejskiego Zakładu Komunikacji zasiliło siedem nowoczesnych autobusów hybrydowych. To jeden z elementów 10-letniego programu likwidacji emisji zanieczyszczeń i poprawy środowiska.

Łącznie wszystkie już kupione i te, które są zamówione autobusy to prawie 30 jednostek o wartości 60 mln. zł. To są największe zakupy w historii komunikacji miejskiej w Pile – mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

To już druga w tym roku dostawa autobusów. Wiosną do Miejskiego Zakładu Komunikacji trafiło sześć pojazdów z niskoemisyjnym silnikiem diesla. Kolejnych pięć autobusów elektrycznych wyjedzie na ulice Piły w przyszłym roku.

-Łącznie w Pile będzie 29 autobusów: 11 autobusów diesla najnowszej technologii Euro 06, 13 pojazdów hybrydowych i za chwilę 5 elektrycznych. To są pojazdy przystosowane na różne warunki, zarówno letnie jak i zimowe oraz pod względem bezpieczeństwa – dodaje Tadeusz Majewski, prezes MZK.

Wszystkie zakupione autobusy jeżdżą już po ulicach miasta. Wykorzystywane są przede wszystkim na liniach o największym natężeniu ruchu oraz na połączeniach podmiejskich, na przykład na liniach do Ujścia i do Szydłowa. Zakup autobusów został zrealizowany w ramach projektu „Rozwój miejskiego zbiorowego transportu niskoemisyjnego wraz z systemem zarządzania komunikacją miejską w Pile”.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®