Od ponad miesiąca trwa strajk części pracowników Solarisa [AKTUALIZACJA]

Nadal bez przełomu w Solarisie. Część pracowników już szósty tydzień strajkuje, domagając się podwyżki płac w wysokości 800 złotych. Ostatnie rozmowy pomiędzy zarządem spółki a związkowcami zakończyły się fiaskiem.

Fot. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ)

Mówi Wojciech Jasiński ze związku zawodowego OPZZ Konfederacja Pracy w Solarisie:

Jak zaznacza rzecznik Solarisa, Mateusz Figaszewski w ciągu trzech ostatnich lat spółka przeznaczyła na podwyżki blisko 60 mln zł, a tylko w styczniu, pomimo braku osiągniętego porozumienia ze związkowcami z budżetu firmy na podwyżki płac wygospodarowano 17 mln zł:

Zdaniem Mateusza Figaszewskiego strajk negatywnie wpłynie na działalność przedsiębiorstwa i może zachwiać stabilnością miejsc pracy, a proponowane przez protestujących postulaty są niebezpieczne dla przyszłości i rozwoju firmy.

Jak powiedział nam Wojciech Jasiński ze związku zawodowego OPZZ obecnie protestuje ok. 600-700 osób, a do strajku przystąpiło 900 pracowników, z czego część z nich przebywa na zwolnieniach lekarskich. Niektórzy protestujący postanowili wrócić do pracy, niektórzy nowi przyłączyli się.

Dodajmy, że pracownicy, którzy podjęli protest nie otrzymają wynagrodzenia za czas strajku.

Aktualizacja 03.03.2022: Jest porozumienie protestujących z zarządem Solarisa. Koniec strajku! Pracownicy zgodzili się jednak przyjąć propozycję spółki. Więcej szczegółów tutaj.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera