Odpowiedzą za znieważenie i groźby wobec policjantów

Czarnkowscy policjanci zatrzymali sześć osób, które groziły i znieważały policjantów w Internecie.

KPP Czarnków

Sprawa ma powiązanie z majowym zatrzymaniem 25-letniego mieszkańca gminy Czarnków. Mężczyzna był poszukiwanym przestępcą, który podczas zatrzymania ugryzł policjanta w palec. Dodatkowo miał przy sobie narkotyki i kierował pojazdem pomimo zakazu sądowego. Rodzina 25-latka nagrała fragment przebiegu interwencji policji i zamieściła go w sieci.

Pod filmami ukazały się wpisy i komentarze negujące pracę policjantów, które w konsekwencji doprowadziły do fali hejtu wobec mundurowych. W sprawie tej zostało wszczęte postępowanie, nadzorowane przez trzcianecką prokuraturę. W jego efekcie autorzy wpisów, wyczerpujących znamiona przestępstw takich jak groźby karalne i znieważenia, zostali zatrzymani kilka dni temu przez czarnkowskich policjantówinformuje Karolina Górzna-Kustra, rzecznik czarnkowskiej policji.

To mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku od 19 do 37 lat. Podczas przesłuchania wszyscy przyznali się do zarzucanych czynów oraz przeprosili za swoje zachowanie. Teraz o ich losie zadecyduje sąd. Grozi im do 2 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®