Omikron odpowiada już za 97% zakażeń w Wielkopolsce

Jak zaznacza prof. dr hab. n.med. Andrzej Pławski, kierownik Innowacyjnego Centrum Medycznego w Instytucie Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu wariant koronawirusa, nazywany omikronem charakteryzuje się szybkim rozprzestrzenianiem się.

Fot. Instytut Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu

Innowacyjne Centrum Medyczne w Instytucie Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk wykonuje największą liczbę wymazów w Wielkopolsce, codziennie badanych jest tu nawet tysiąc próbek.

Tymczasem dziś w Polsce padł kolejny rekord zakażeń. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 57 659 nowych przypadków zakażeń, z czego w samej Wielkopolsce zachorowało 4 646 osób. Ostatniej doby w naszym regionie z powodu pandemii zmarły 23 osoby, z czego 8 w wyniku Covid-19, a pozostałych 15 z powodu koronawirusa i chorób współistniejących.

Obecnie w wielkopolskich szpitalach przebywa blisko tysiąc pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 52 osoby oddychają i żyją dzięki respiratorowi.

Od początku pandemii, czyli od marca 2020 roku w Wielkopolsce na Covid-19 zachorowało łącznie 432 165 osób,  zmarło 9 393 osoby, co stanowi prawie 8,92% wszystkich zgonów w Polsce.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®