Pobiedziska: Powstanie spalarnia zwłok zwierzęcych?

Czy w Bugaju (gm. Pobiedziska) powstanie spalarnia zwłok zwierzęcych? W połowie grudnia Starosta Poznański wydał pozwolenie na budowę, co nie podoba się wielu mieszkańcom.

Fot. Pixabay

Jak powiedział nam burmistrz gminy Pobiedziska, Ireneusz Antkowiak postępowanie administracyjne w sprawie wydania pozwolenia na budowę toczyło się od 10 września bez wiedzy i udziału gminy Pobiedziska:

Jak dodaje burmistrz Pobiedzisk, Ireneusz Antkowiak zgodnie z podjętą uchwałą przez rade gminy i zapisami nowego planu miejscowego tego typu inwestycja będzie mogła powstać w odległości przynajmniej 3 kilometrów od najbliższych zabudowań, a także zakładów produkujących bądź przechowujących artykuły żywnościowe:

O stanowisko poprosiliśmy Powiat Poznański. Jak powiedziała nam rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Katarzyna Wozińska-Gracz decyzja, która nie jest prawomocna, została wydana w oparciu o obowiązujący na tym terenie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który uchwaliła Rada Gminy Pobiedziska:

Dodajmy, że prywatny inwestor planuje w Bugaju wybudować budynek utylizacji zwłok zwierząt małych wraz z wewnętrzną instalacją gazową, dwa zbiorniki podziemne na gaz propan butan o pojemności blisko 7 metrów sześciennych oraz zbiornik bezodpływowy.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®