Ponad pół miliarda złotych dla samorządów

Ponad pół miliarda złotych na realizację inwestycji otrzymają wielkopolskie samorządy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łącznie gminy, miasta i powiaty w Wielkopolsce otrzymały 526 mln zł na przeciwdziałanie skutków związanych z Covid-19.

Fot. Janusz Ludwiczak

Największe wsparcie w kwocie 93,5 miliona złotych otrzymało miasto Poznań. Blisko 75 mln zł dostał powiat poznański, a już pierwszego dnia przyjmowania wniosków na adres elektronicznej skrzynki podawczej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło osiem wniosków, w tym z gmin: Trzcianka, Września, Swarzędz, Kramsk, Babiak oraz z powiatów pilskiego i międzychodzkiego.

– Początek września to czas wypłat dla samorządów. Wszystkie wielkopolskie jednostki samorządu terytorialnego otrzymały już wypłaty na konta i mogą planować sposób ich wykorzystania. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych premiera Mateusza Morawieckiego ma przeciwdziałać skutkom związanym z COVID-19. Dlatego te środki są dedykowane przede wszystkim utrzymaniu dynamiki inwestycyjnej na poziomie lokalnym – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone są na wsparcie inwestycji, których minimalna wartość kosztorysowa nie jest niższa niż 400 tys. zł.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®