Potrącił motorowerzystę i uciekł z miejsca zdarzenia – policja szuka świadków

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu prowadzą śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w połowie listopada w Pobiedziskach. Kierujący samochodem osobowym doprowadził do zderzenia z motorowerem, po czym porzucił swój pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia.

Fot. OSP Pobiedziska

Do wypadku doszło 14 listopada ok. godz. 20:00 w Pobiedziskach na drodze wojewódzkiej nr 194 w kierunku Gniezna.

 – Policjanci ustalili, że kierujący Volkswagenem 32-letni mieszkaniec Pobiedzisk doprowadził do zderzenia z motorowerem, którym poruszali się ojciec z synem. Następnie sprawca porzucił swój pojazd i uciekł z miejsca wypadku. Po tej informacji mundurowi natychmiast zaczęli szukać kierowcy samochodu. Jak się szybko okazało autem podróżowały dwie osoby. Jeszcze tego samego wieczoru policjanci z poznańskiej drogówki zatrzymali pasażera pojazdu, którym okazał się 36-letni obcokrajowiec, a następnego dnia rano do policyjnego aresztu policjanci z Komisariatu Policji w Pobiedziskach doprowadzili sprawcę wypadku. W wyniku tego zdarzenia starszy z poszkodowanych mężczyzn zmarł w szpitalu, a jego syn jest w ciężkim stanie – wyjaśnia podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Decyzją sądu mężczyzna, który kierował pojazdem został aresztowany na trzy miesiące, a pasażer usłyszał zarzut nieudzielania pomocy. Sprawcy zdarzenia mogą usłyszeć jednak więcej zarzutów.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkiem tego wypadku lub mają jakie informacje na ten temat. Kontakt pod numerem telefonu 47 77 130 90 (w godz. 7:30-15:30) lub 47 77 156 13 albo 112  czynnymi całą dobę.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®