Powstaje Inkubator Przedsiębiorczości

Już za rok w Fałkowie, w gminie Łubowo otwarty zostanie inkubator przedsiębiorczości. Obiekt powstaje w pobliżu drogi ekspresowej S5, w bezpośrednim sąsiedztwie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wiz. Gmina Łubowo/materiały prasowe

– Obiekt ten będzie dedykowany przedsiębiorstwom z sektora MSP, czyli mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, które funkcjonują w województwie wielkopolskim i tutaj prowadzą swoją działalność. Dostępne będą usługi doradcze, m.in. przygotowywanie biznesplanu, analiz rynku, zarówno krajowego jak i zagranicznego – wyjaśnia Agata Kuźma, przedstawiciel inwestora.

Budynek inkubatora przedsiębiorczości będzie mieć blisko półtora tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Obiekt będzie mieć trzy kondygnacje.

– Inkubator będzie wyposażony w sale VR, w których będzie znajdował się sprzęt do korzystania z nowoczesne technologii. Obiekt ten dedykujemy przedsiębiorstwom, które się wpisują w regionalne i inteligentne specjalizacje Wielkopolski, także dla medycynywskazuje Agata Kuźma.

VR Inkubator ma zostać uruchomiony w lipcu przyszłego roku. Inwestycja będzie kosztować ponad 9 mln zł, z czego 6 mln zł pochodzi z dofinansowania ze środków Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Dzięki tej inwestycji zyska również gmina Łubowo, która otrzymała środki na zagospodarowanie strefy ekonomicznej.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera