Powstaną dwa tunele pod koleją

Dwa tunele pod trasą kolejową powstaną w gminie Swarzędz, dzięki czemu kierowcy nie będą już stać w korkach w oczekiwaniu na przejazd pociągów. Inwestycje mają poprawić też bezpieczeństwo.

Fot. UMiG Swarzędz

W Kobylnicy powstanie wiadukt pod linią kolejową z Poznania w kierunku Gniezna. Jak wyjaśniał podczas ostatniej sesji rady miejskiej zastępca burmistrza, Grzegorz Taterka inwestycja ta będzie realizowana wspólnie z powiatem poznańskim i będzie kosztować 45 mln zł, z czego budowa samego wiaduktu wyniesie blisko 19 mln zł.

W ramach inwestycji powstanie rondo w ciągu drogi wojewódzkiej nr 194 z Poznania do Gniezna. Kolejny tunel ma powstać pod linią kolejową z Poznania do Warszawy i umożliwi dojazd z drogi krajowej nr 92 do osiedli w południowej części Swarzędza.

Fot. UMiG Swarzędz

To nie jedyne inwestycje. W planach jest też budowa obwodnicy Swarzędza północ-południe. I etap przewiduje wybudowanie za 33 mln zł blisko dwu i pół kilometrowej drogi na odcinku od ul. Rabowickiej w Jasinie do ul. Średzkiej w Rabowicach. Docelowo obwodnica ta ma łączyć ulicę Tulecką z drogą wojewódzką nr 194 z Poznania przez Kobylnicę, Pobiedziska do Gniezna.

Znacznie szybciej powstanie węzeł przesiadkowy przy stacji kolejowej w Paczkowie. Powstanie tam parking na 32 miejsca postojowe i pętla autobusowa. Zmodernizowane zostanie skrzyżowanie ulicy Średzkiej z drogą krajową nr 92, które zakłada budowę oddzielnego lewoskrętu w stronę Poznania.

Ponadto gmina chce przebudować główną ulicę Swarzędza, jaką jest Cieszkowskiego. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo, a także zwiększyć przepustowość najbardziej obciążonej drogi w powiecie poznańskim, przewidziana jest budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu z ul. Wrzesińską, w pobliżu marketów.

Fot. UMiG Swarzędz

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®