Powstanie południowa obwodnica Pobiedzisk

W Pobiedziskach, przy samym rynku krzyżują się cztery ważne drogi, które prowadzą do Kostrzyna, węzła S5 Iwno czy do drogi wojewódzkiej nr 194 (dawnej „5-tki”), którą kierowcy mogą dojechać do Poznania czy Gniezna. Gmina Pobiedziska podpisała umowę z firmą, która przygotuję dokumentację projektową, niezbędną dla wybudowania południowej obwodnicy Pobiedzisk.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska

Jak wyjaśniał podczas ostatniej sesji burmistrz Ireneusz Antkowiak po zrealizowaniu inwestycji odetchną przede wszystkim mieszkańcy centrum miasta.

– To jest jedna z ważniejszych inwestycji mieszkańców całej gminy. Mieszkańcy Pobiedzisk będą żyli w większej ciszy. Miasto ze względu na komunikację prowadzoną przez samo centrum cały czas było narażone na przekraczanie decybeli i na niszczenie zabytkowej tkanki powiedział Ireneusz Antkowiak, burmistrz Pobiedzisk.

Południowa obwodnica Pobiedzisk ma połączyć ulicę Kostrzyńską z Poznańską. Następnie kierowcy będą mogli dojechać do już istniejącego tunelu, który powstał pod linią kolejową Poznań – Gniezno. Dokładny koszt inwestycji ma być znany pod koniec listopada, kiedy opracowana zostanie dokumentacja projektowo-kosztorysowa, za którą Urząd Gminy Pobiedziska zapłaci blisko 181 tys. zł.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®