Produkowali nielegalnie papierosy narażając Skarb Państwa na 1,25 mln zł strat

Funkcjonariusze wielkopolskiej Administracji Skarbowej, Ministerstwa Finansów oraz Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która na terenie Wielkopolski zajmowała się produkcją i wprowadzaniem na rynek nielegalnych wyrobów tytoniowych, narażając Skarb Państwa na straty w wysokości 1 mln 250 tys. zł.

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, funkcjonariusze przeszukali wytypowane lokalizacje na terenie województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Były to zarówno miejsca produkcji papierosów, jak i zamieszkania członków grupy przestępczej oraz drukarnie, przygotowujące podrobione opakowania.

– Funkcjonariusze znaleźli 334 tys. szt. nielegalnych papierosów, 33 kg tytoniu, 650 tys. zł oraz 131 pakietów opakowań popularnych marek papierosów z podrobionymi znakami towarowymi. Zabezpieczono również maszyny wykorzystywane do produkcji. W trakcie akcji zatrzymano 12 osób, zaangażowanych w nielegalną produkcję i dystrybucję. Jak ustalono, zorganizowana grupa przestępcza działała co najmniej od sierpnia 2019 r., narażając Skarb Państwa na straty z nieopłaconych podatków na ok. 1 mln 250 tys. złwyjaśnia Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy wielkopolskiej Izby Administracji Skarbowej.

Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara 5 lat więzienia.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®