Profanacja kościoła w Wieleniu i zniszczone nagrobki na pilskim cmentarzu

Do dwóch takich zdarzeń doszło w naszym regionie. Sprawcom grozi kara do 2 lat więzienia.

KPP Czarnków

Oddali mocz na krzyż, pili alkohol i rzucali niedopałkami w kościele w Wieleniu. Profanację odkrył ksiądz, który natychmiast powiadomił policje.

-Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie z księdzem ustalili, że nieznani sprawcy w kaplicy kościoła, palili papierosy pozostawiając popiół na klęcznikach, oraz niedopałki. Do kropielnicy wlali alkohol, a na podłogę przed wejściem na chór, oraz przed wejściem do kaplicy oddali mocz. Mężczyźni znieważyli również krzyż znajdujący się przed kościołem przy którym załatwili swoją potrzebę fizjologiczną – mówi Mówi Karolina Górzna – Kustra, rzecznik czarnkowskiej policji.

Dwóch 20-latków usłyszało zarzut publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej i miejsca przeznaczonego do publicznego sprawowania obrzędów religijnych. Za ten czym grozi im do 2 lat więzienia.

Do profanacji doszło również na pilskim cmentarzu. Ponad 20 nagrobków zostało zniszczonych. W niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie od jednej z rodzin zmarłego, że na cmentarzu komunalnym przy ul. Motylewskiej ktoś oderwał krzyże i metalowe figurki z nagrobków. W sprawie zniszczenia nagrobku, oraz zniszczenia pozostałych nagrobków, które znajdowały się w tej alejce, prowadzone jest dochodzenie dotyczące znieważenia miejsca pochówku zmarłego, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 

-W sprawie zniszczenia nagrobku, oraz zniszczenia pozostałych nagrobków, które znajdowały się w tej alejce, prowadzone jest dochodzenie dotyczące znieważenia miejsca pochówku zmarłego, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności – informuje Jędrzej Panglisz, rzecznik pilskiej policji.

Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat sprawców proszone są o kontakt z policją.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®