Przed nami akcja „Rozświetlamy jesień”

Z jednośladów nie rezygnujemy późną jesienią czy zimą. W tych porach roku warto jednak pamiętać o elementach odblaskowych.

Fot. JZ

W sobotę odbędzie się akcja „Rozświetlamy jesień” skierowana do pilskich cyklistów. Będzie okazja zdobyć dodatkowe oświetlenie rowerowe.

-Rower powinien być zgodnie z rozporządzeniem wyposażony w takie elementy świateł pozycyjnych, żeby mógł uczestnik ruchu zgodnie z przepisami poruszać się. Jest to bardzo ważne, bo spełniamy wtedy kryteria tej ustawy, ale chodzi o poprawę tego bezpieczeństwa. Mamy jesień, a co za tym idzie jest ciemno i mokro, dlatego będziemy potrzebowali poprawić swoją widoczność – wyjaśnia Ireneusz Michniak z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile.

Wszyscy fani jazdy na dwóch kółkach mogą liczyć na darmowe oświetlenie i gadżety. Będzie też okazja do wysłuchania porad na temat bezpiecznego poruszania się rowerem.

-Będą policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, jak i Wydziału Ruchu Drogowego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej akcji i do przyjazdu własnym rowerem na plac Staszica – mówi nadkomisarz Andrzej Latosiński, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Pile.

Akcja „Rozświetlamy jesień” w sobotę o 16.00 na placu Staszica.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®