Radni i sołtysi przekazali swoje diety dla szpitala zakaźnego

Na co dzień pozyskują środki na remonty dróg, budowę oświetlenia, organizują festyny i imprezy integracyjne. Teraz sołtysi z gminy Kostrzyn postanowili wesprzeć szpital zakaźny w Poznaniu. Wcześniej swoje diety na rzecz walki z koronawirusem przekazali radni.


Fot. Janusz Ludwiczak

– Podjęliśmy solidarnie decyzję, aby radni zrzekli się diet, które otrzymaliśmy w miesiącu marcu i cała kwotę przeznaczyć na działania szpitala miejskiego im. Józefa Strusia, który walczy na pierwsze linii frontu z koronawirusem – powiedział Grzegorz Banaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

W sumie kostrzyńscy radni wpłacili na konto szpitala 15 280 złotych.

Szpital zakaźny postanowili wesprzeć również sołtysi z gminy Kostrzyn.

– Zdecydowaliśmy się przekazać nasze diety, by pomóc naszym bohaterom w szpitalach. My zostaliśmy w domu i jesteśmy bezpieczni, a cały personel medyczny ryzykując swoje życie leczy chorych, nie mając podstawowego sprzętu. Nie możemy teraz pełnić swoich funkcji sołtysa, ale możemy pomóc – przyznaje Ewelina Kaszowska, sołtys Trzeku.

Na terenie gminy Kostrzyn jest 21 sołtysów. Każdy z nich z tytułu pełnionej funkcji oraz za zwrot kosztów służbowych otrzymuje dietę w wysokości 500 złotych.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®