Volkswagen po 5 tygodniach przerwy wznawia produkcję

Pracownicy Volkswagena wracają do pracy po przerwie związanej z epidemią koronawirusa. W przyszły poniedziałek, 27 kwietnia pracę wznowią zakłady w Swarzędzu, a także Poznaniu i Wrześni.


Fot. materiały prasowe

– Rozruch będzie następować stopniowo, przy zachowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa. Każdy z pracowników otrzyma maseczki ochronne i rękawiczki. Tempo prac linii produkcyjnych będzie dostosowane do nowych warunków – mówi Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy Volkswagen Poznań.

Fabryki Volkswagena były zamknięte od 19 marca. Podczas zawieszonej pracy pracownicy otrzymają „postojowe” w wysokości 100 procent pensji.

– Zgodnie z ustaleniami zawartymi ze Związkiem Zawodowym „Solidarność”, te 5 tygodni nieobecności, które były wynikiem wstrzymania produkcji były dla pracowników VW Poznań w 100 procentach płatne – dodaje Patrycja Kasprzyk z Volskwagena.

Dodajmy, że niemiecki koncert samochodowy zamknął swoje zakłady po naciskach związków zawodowych i protestach pracowników, którzy obawiali się zagrożenia związanego z koronawirusem. We wszystkich zakładach Volkswagena pracuje w sumie 24 tysiące osób.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®