Radni wsparli schronisko

Swarzędzcy radni postanowili wesprzeć schronisko dla zwierząt w Skałowie. Zebrali oni pokaźną kwotę pieniężną, za którą zakupili aż 225 kilogramów wysokiej jakości karmy.

Fot. Janusz Ludwiczak

– Schronisko w Skałowie jest absolutną perełką na mapie Wielkopolski. Jako radni bardzo podziwiamy pracę tej placówki, do której trafią też psiaki z terenu naszej gminy Swarzędz. Chcieliśmy pomóc zwierzakom w tym trudnym czasie. Schronisko ma mniej wolontariuszy, nie przyjeżdżają też wycieczki szkolne, trafia mniej karmy. Postanowiliśmy zebrać środki na zakup dobrej jakości karmy, psiaki w schronisku też potrzebują posiłki wzbogacone w mikroelementy – powiedziała Joanna Wojtysiak-Tierling, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Swarzędzu.

Radni ze Swarzędza pomagają nie tylko bezdomnym zwierzętom.

– Co miesiąc wspieramy inne miejsce. Zapoczątkowaliśmy od wsparcia szpitala poprzez zakup środków ochronnych. W przyszłym miesiącu będziemy wspierać inne miejsce. Jest hasło, dane miejsce potrzebuje miejsce, robimy składkę i za zgromadzone środki kupujemy potrzebne rzeczy – wskazuje Joanna Wojtysiak-Tierling, radna Miasta i Gminy Swarzędz.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®