Rok akademicki rozpoczęty!

Studenci z Piły rozpoczęli rok akademicki. Uroczysta inauguracja odbyła się stacjonarnie, ale można było uczestniczyć w niej też online.

Studenci rozpoczęli rok akademicki. Zajęcia na Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile będą odbywać się w tzw. trybie hybrydowym.

-Trudność będzie polegała na tym, że tego kontaktu z nauczycielem akademickim studenci nie będą mieli. Muszą coraz bardziej zgłębiać techniki elektronicznego kształcenia i nad tym ubolewam, ale poddajmy się temu co jest – mówi prof. dr hab. Donat Mierzejewski, rektor uczelni.

Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile w tym roku świętuje 20-lecie. Z tej okazji uczelnia otrzymała honorową nagrodę Stanisława Staszica przyznaną przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski.

Chcemy docenić to, że ta uczelnia działa inaczej niż wszystkie. Na tej uczelni udało się ustalić kształcenie dualne. Ta uczelnia współpracuje z przedsiębiorcami, próbuje wysyłać studentów do przedsiębiorców i zapraszać przedsiębiorców do siebie. Próbuje budować współpracę pomiędzy nauką i biznesem – oznajmia Grzegorz Marciniak, prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

Pilscy studenci rozpoczną naukę na kierunkach: ekonomia, filologia, praca socjalna, kryminalistyka z kryminologią, kosmetologia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, budownictwo, elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn oraz transport. Zajęcia prowadzone będą w trybie hybrydowym. Większość wykładów odbywać się będzie zdalnie, a zajęcia praktyczne i ćwiczenia prowadzone będą w trybie normalnym.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®