Śmieciowy problem w Swarzędzu

Na początku września zmienił się wykonawca wywożący odpady. Wielu mieszkańców alarmuje: śmieci zalegają na posesjach. W tej sprawie burmistrz gminy Swarzędz interweniował w Związku Międzygminnym Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.

Fot. UMiG Swarzędz

FB Serwis był jedyną firmą, który stanął w przetargu. Jak czytamy w oświadczeniu burmistrza Swarzędza wykonawca zadeklarował niezwłoczne odebranie odpadów. Śmieci zabrane zostały już m.in. z osiedli Czwartaków, Dąbrowszczaków oraz Zygmunta III Wazy.
Jak mówi rzecznik prasowy swarzędzkiego ratusza, Maciej Woliński w tej sprawie burmistrz gminy Swarzędz interweniował w Związku Międzygminnym Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.

Jak tłumaczy GOAP od 1 września nastąpiły istotne zmiany w systemie gospodarki odpadami, które wiązały się m.in. z koniecznością złożenia deklaracji o wysokości opłaty również przez właścicieli nieruchomości niezamieszkanych. Według GOAP-u 70% deklaracji wpłynęło po terminie, stąd pojawił się problem z wywozem śmieci. Ponadto doszło do rozbieżności w harmonogramach odbioru odpadów.

Mieszkańcy Swarzędza mogą zgłaszać wszelkie nieprawidłowości pocztą elektroniczną na adres: bok@goap.org.pl.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®