Spór o lokalizację pilskich Warsztatów Terapii Zajęciowej

Miasto zaproponowało zmianę lokalizacji Warsztatów Terapii Zajęciowej, które miałyby się znajdować przy ulicy Polnej.

Fot. Facebook: Warsztat Terapii Zajęciowej – Motylewska w Pile

Placówka funkcjonuje od ponad 17 lat w budynku przy ul. Motylewskiej. Miasto proponuje zmianę lokalizacji. WTZ miałby funkcjonować w budynku po zlikwidowanej Izbie Wytrzeźwień, a teren na którym do tej pory funkcjonowało stowarzyszenie, miasto zamierza przeznaczyć na powiększenie cmentarza.

Docelowo jesteście jako Warsztaty Terapii zajęciowej na zapleczu cmentarza, który się rozwija i pewnie kiedyś może być taka sytuacja, że trzeba będzie zmienić siedzibę. Znacie państwo plan zagospodarowania, który uniemożliwia dalszą rozbudowę Warsztatów Terapii Zajęciowej – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Na zajęcia uczęszcza 40 osób z różnymi niepełnosprawnościami. Nowe miejsce, w którym miały być zlokalizowane Warsztaty Terapii Zajęciowej zdaniem zainteresowanych nie jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Duża odległość od przystanku autobusowego. Na ul. Poznańskiej jest dwupasmówka, oni mają balkoniki, kule. Przechodzą ruchliwą ulice i wchodzą na parking Biedronki i idą drogą bez chodników. Przechodzą przejazd kolejowy, wykonują w tym momencie około 400 metrów i potem jeszcze pół kilometra i są na miejscu – informuje Hanna Gapińska, kierownik placówki

Miasto zapewnia, że nowa lokalizacja to tylko propozycja, która została odrzucona. Finalnie warsztaty pozostają w budynku przy ul. Motylewskiej.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®