Starosta poznański zakażony koronawirusem

Starosta poznański, Jan Grabkowski zarażony koronawirusem. Przeprowadzony test wykazał wynik pozytywny na Covid-19. Na kwarantannie przebywa cały zarząd powiatu poznańskiego oraz 14 urzędników. Z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z instruktorów działalność zawiesił Ośrodek Kultury w Swarzędzu. Ostatniej doby stwierdzono 108 nowych przypadków zakażeń, 7 osób zmarło.

Fot. Janusz Ludwiczak

– W wyniku przeprowadzonego w miniony poniedziałek testu u starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego potwierdzony został pozytywny wynik na obecność wirusa COVID-19. Starosta poznański nie wymaga obecnie leczenia szpitalnego, pozostaje pod opieką specjalistów. Po uzgodnieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, od wtorku 6 października, 14 wytypowanych osób ze Starostwa Powiatowego, przebywa na kwarantannie lub podjęło pracę zdalną. Żadna z tych osób nie miała bezpośredniego kontaktu z klientami urzędu. Wszystkie czują się dobrze i nie zgłaszają żadnych objawów mogących wskazywać na ewentualne zakażenie koronawirusem. Jesteśmy w stałym kontakcie z poznańskim Sanepidem, co do którego zaleceń i decyzji , będziemy się stosować – informuje Katarzyna Wozińska-Gracz, rzeczniczka starostwa.

Starostwo Powiatowe w Poznaniu pracuje bez zmian, jednak petenci muszą przestrzegać wszelkie zasady bezpieczeństwa, dezynfekować ręce i mieć zasłonięta usta i nos. Sprawy najlepiej załatwiać poprzez kontakt telefoniczny pod numerem 61 8410 500 lub drogą elektroniczną.

Z powodu koronawirusa u jednego z instruktorów do odwołania zamknięty został Ośrodek Kultury w Swarzędzu. Pomieszczenia w placówce poddano dezynfekcji, a pracownicy pracują w trybie zdalnym.

Dziś w Wielkopolsce wykryto 108 nowych przypadków zakażeń Covid-19, z czego aż 42 są w powiecie poznańskim.

W szpitalu zakaźnym w Poznaniu ostatniej doby zmarło 7 osób.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 8859 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 2159 to przypadki aktywne. 329 osób zmarło, a 6371 wyzdrowiało.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®