Swarzędz: 51 mln zł na inwestycje

„Jest to budżet jak na te czasy solidarny i sprawiedliwy, zabezpieczający wszystkie wydatki bieżące, ale też prospołeczny i nadal proinwestycyjny” – mówi Marian Szkudlarek, burmistrz miasta i gminy Swarzędz, który przedstawił projekt przyszłorocznego budżetu. W 2021 r. gmina Swarzędz chce przeznaczyć ponad 51 milionów złotych.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Swarzędz

Swarzędzcy radni otrzymali projekt przyszłorocznego budżetu, który zakłada, że dochody gminy wyniosą ponad 333 mln 746 tys. zł, a wydatki ukształtują się na poziomie ponad 346 mln zł. Mówi Marian Szkudlarek, burmistrz miasta i gminy Swarzędz:

Deficyt budżetowy, szacowany na poziomie 12 i pół mln zł ma zostać pokryty z emisji obligacji komunalnych. Aż 1/3 całego budżetu gminy, czyli ponad 106 mln zł pochłonie oświata. Rozpocznie się rozbudowa szkół w Zalasewie i Wierzonce.

Realizowane mają być kolejne inwestycje – m.in. budowa obwodnicy Swarzędza, tunelu pod linią kolejową w Kobylnicy czy przebudowa dróg w Zalasewie i Garbach.

W projekcie przyszłorocznego budżetu znalazły się również środki na budowę sieci kanalizacyjnej. O tym jakie inwestycje zostaną zrealizowane w gminie Swarzędz w przyszłym roku zdecydują radni podczas specjalnej sesji budżetowej, która ma się odbyć 18 grudnia.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®