Koronawirus w Biedronce

Sklep sieci Biedronka przy ul. Cieszkowskiego w centrum Swarzędza został natychmiast zamknięty, po tym, jak u jednego z pracowników stwierdzono zarażenie Covid-19.

Fot. Pixabay

Jak poinformowała w oświadczeniu spółka Jeronimo Martins Polska, będąca właścicielem Biedronki sklep został poddany dezynfekcji, a pracownicy, którzy byli na tej samej zmianie i mieli kontakt z zarażoną osobą zostali poddani kwarantannie. Sklep przy ul. Cieszkowskiego w Swarzędzu jest już otwarty, a jego załogę stanowią zupełnie inni pracownicy sieci.

Obecnie w gminie Swarzędz stwierdzono 16 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego wciąż chorych jest 6 mieszkańców, jeden z nich przebywa w szpitalu zakaźnym.

We wtorek w Wielkopolsce odnotowano 38 nowych przypadków zachorowań, z czego najwięcej z południa regionu – powiatów: kaliskiego, ostrzeszowskiego, pleszewskiego i kępińskiego.

W szpitali zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarły 2 osoby: 62-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego oraz 56-letni mężczyzna z powiatu ostrzeszowskiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 4 495 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1301 to przypadki aktywne. 208 osób zmarło, a 2986 wyzdrowiało.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®