Święto latawca

Już po raz piąty w Pobiedziskach Letnisku odbędzie się impreza „wysokich lotów”, podczas której obchodzone będzie „Święto latawca”.

Fot. Vena Pobiedziska

Do Pobiedzisk powinni zajrzeć przede wszystkim miłośnicy puszczania latawców. Mówi Aleksandra Mazurek ze Stowarzyszenia Vena Pobiedziska:

Na uczestników czekać będą nagrody w postaci książek, zabawek i innych upominków. Nie zabraknie również pokazu modeli latających wykonanych przez członków Aeroklubu Poznańskiego.

„Święto latawca” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 października od godz. 11:00 w Pobiedziskach Letnisku na polach nieopodal cmentarza komunalnego. Według prognoz uczestnikom dopisze pogoda – padać nie powinno, a dopisywać będzie wiatr, którego siła prognozowana jest na 3 m/s.

Dodajmy, że latawiec to najstarszy i najprostszy konstrukcyjne przyrząd latający, którego pomysłodawcami byli Chińczycy: Lu Ban lub Mo Di. W Polsce latawce znane są od czasu najazdu Tatarów, kiedy to w bitwie pod Legnicą, w roku 1241, stosowane były latawce o smoczych kształtach.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®