Syriusze 2021 – kto otrzymał nagrody Prezydenta Piły?

Po rocznej przerwie w Pile znów rozdano Syriusze. To nagrody Prezydenta Piły, które trafiają do wyróżniających się osób, instytucji i firm.

Fot. MW

Uroczystości towarzyszyło hasło „Solidarni z Ukrainą”. Po jej zakończeniu odbyła się kwesta na pomoc dla Ukrainy. Mówi prezydent Piły Piotr Głowski.

Grand Prix Syriusze 2021 trafiło w ręce Romana Chwaliszewskiego, wieloletniego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Pile, który przez lata dokumentował i upowszechniał historię regionu pilskiego. W imieniu nagrodzonego statuetkę odebrała córka.

Statuetkę w kategorii „Osobowość roku 2021” otrzymała harcmistrzyni Bożena Wojciechowska. Inicjatorka wielu akcji i wydarzeń organizowanych na terenie Piły. W imieniu Bożeny Wojciechowskiej statuetkę odebrał komendant Hufca ZHP w Pile hm. Grzegorz Rzymski. Mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Syriusze w kategorii „Firma, Przedsięwzięcie, Inwestycja roku” otrzymali ex aequo: Centrum Kształcenia „Nauka” oraz Grupa Termetal.

Za działalność na rzecz społeczności lokalnej wyróżniono Klub Piłkarski Piła. Natomiast za sukces sportowy roku Syriusza odebrała sprinterka i olimpijka z Tokio Klaudia Adamek.

Nagrodę prezydenta Piły w kategorii „Sukces kulturalny roku 2021” otrzymał duet – ROSE i TEETOS, czyli Agnieszka Różańska i Łukasz Towalewski, którzy od lat upiększają Piłę swoimi wyjątkowymi muralami. Galę uświetnił koncert Macieja Maleńczuka, a prowadził ją Maciej Orłoś.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera