Tysiąc złotych za każdy procent

Gmina Swarzędz zachęca mieszkańców do głosowania. Sołectwo bądź osiedle, w którym będzie najwyższa frekwencja otrzyma fundusze na tworzenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Fot. Martyna Mendyk

Jak mówi burmistrz Marian Szkudlarek już w pierwszej turze frekwencja w gminie Swarzędz była rekordowa i wyniosła blisko 73 procent.

W pierwszej turze najwyższa frekwencja w gminie Swarzędz była w największym sołectwie, Zalasewie i wyniosła blisko 85 procent (84,84%). W głosowaniu wzięło udział 1505 osób spośród 1774 uprawnionych do głosowania.

Swarzędz to nie jedyny przykład zachęcający mieszkańców do udziału w wyborach. Stolica Wielkopolski obiecała posadzenie nowych drzew na osiedlu, którego mieszkańcy najliczniej pójdą tego dnia do urn.

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tysięcy mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów.

Po pierwszej turze taki wóz strażacki trafi do gminy Suchy Las w powiecie poznańskim, w której 28 czerwca była najwyższa frekwencja w Wielkopolsce i wyniosła 79,69%.

A przypomnijmy. II tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę.

►ZOBACZ TAKŻE: Wyjeżdżasz na wakacje? Możesz zagłosować poza miejscem zameldowania

►ZOBACZ TAKŻE: Znane są oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w Wielkopolsce

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®