Utrudnienia na drodze z Pobiedzisk do węzła S5 Iwno

Z utrudnieniami w ruchu pomiędzy węzłem S5 w Iwnie a Pobiedziskami muszą liczyć się zarówno kierowcy jak i pasażerowie pobiedziskiej komunikacji publicznej.

Fot. Janusz Ludwiczak

W związku z kolejnym etapem inwestycji nieprzejezdna jest droga pomiędzy Kapalicą a Kociałkową Górką. Objazd wyznaczono przez Buszkówiec. Z kolei pomiędzy Kociałkową Górką a węzłem S5 Iwno występuje zwężenie jezdni.

Od poniedziałku inaczej realizowane są kursy autobusu linii nr 476, który kursuje teraz na dwóch oddzielnych trasach. Odjazdy o godz. 10:49 i 13:17 spod szkoły w Pobiedziskach realizowane są tylko do Wagowa przez Bociniec, Borówko i Wierzyce, zaś do Kapalicy i Kociałkowej Górki autobus linii 476 odjeżdża z Pobiedzisk o godz. 11:11 i 13:39. Pozostałe kursy – zarówno rano jak i w godzinach popołudniowo-wieczornych realizowane są bez zmian, zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

Przebudowa drogi powiatowej pomiędzy Pobiedziskami a węzłem S5 Iwno ma zakończyć się jesienią. W ramach wartej ponad 6,5 milionów złotych jezdnia poszerzana jest do 6 metrów szerokości, a obok powstanie wydzielona droga rowerowa.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®