Utrudnienia w Koziegłowach

Kierowców oraz pasażerów autobusów, jadących z Poznania w kierunku Koziegłów, Czerwonaka i Murowanej Gośliny czekają utrudnienia.

Fot. PIM

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu nastąpią w nocy z czwartku na piątek. Zamknięty zostanie przejazd z ulicy Gdyńskiej w Poznańską w Koziegłowach. Objazd wyznaczony zostanie ulicą Piaskową, która będzie dwukierunkowa. Sama ulica Gdyńska pozostanie
przejezdna w obu kierunkach po zachodniej jezdni.

Następnego dnia sytuacja odwróci się. Wtedy zamknięta zostanie ulica Piaskowa, a ruch skierowany zostanie dwukierunkowo przez ul. Poznańską, gdzie możliwy będzie wjazd i wyjazd z ul. Gdyńskiej.

Z kolei w niedzielę wieczorem drogowcy rozpoczną układanie nawierzchni na zachodniej jezdni ulicy Gdyńskiej oraz nowopowstałych rondach. Przejazd ulicą Poznańską odbywać się będzie jednokierunkowo z wylotem na ul. Piaskowej. Ul. Piaskowa od ronda przy ul. Piłsudskiego pozostanie jednokierunkowa. Zmiany te będą obowiązywać przynajmniej przez cały najbliższy tydzień, do 2 sierpnia.

Zmiany czekają również pasażerów autobusów linii nr 320, 321, 322, 323, 388, 396 oraz nocnej 237.

Przebudowa blisko półtorakilometrowego odcinka ulicy Gdyńskiej rozpoczęła się pod koniec października ubiegłego roku. W ramach inwestycji droga zostanie poszerzona do dwóch pasów w każdą stronę, powstaną także zatoki dla autobusów, chodniki oraz drogi rowerowe. Zakończenie prac zaplanowano jesienią.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®