W Wielkopolsce mogą powstać nowe linie kolejowe

Jest szansa, że pociągi powrócą na trasę z Wągrowca przez Rogoźno do Czarnkowa, a remontu doczeka się linia kolejowa Szamotuły – Międzychód.

Fot. Janusz Ludwiczak

Wszystkie pięć wniosków, które Wielkopolska złożyła o rządowego programu Kolej Plus zostały zakwalifikowane. Mówi Ireneusz Marchel, prezes spółki PKP Polskie Linie Kolejowe:

Do programu Kolej Plus złożono również wniosek na rewitalizację linii w południowej części Wielkopolski – z Gostynia do Kąkolewa oraz z Czempinia do Śremu. Całkowicie od podstaw wybudowana ma zostać linia kolejowa Turek – Konin.

W przyszłym roku mają zapaść konkretne decyzje odnośnie nowych tras kolejowych. Ich budowa ma rozpocząć się w 2022 roku, po pracowaniu koncepcji i dokumentacji projektowej.
Realizację programu „Kolej Plus” przewidziano w ciągu najbliższych 8 lat. Projekt warty jest 6 miliardów 600 milionów złotych.

A wszystkim kolejarzom w dniu ich święta, tzw. „Katarzynek” życzymy zadowolenia z pełnionej pracy, szerokich torów i samych bezpiecznych i przyjemnych podróży oraz dużo wzajemnej życzliwości i uśmiechu ze strony pasażerów.

►ZOBACZ TAKŻE: Powstaje kolejowa zajezdnia
►ZOBACZ TAKŻE: Poznaj historię kolei w Nojewie!
►ZOBACZ TAKŻE: Odcinek Piła – Krzyż Wielkopolski doczeka się elektryfikacji
►ZOBACZ TAKŻE: Pociągiem dojedziemy pod kampus UAM na poznańskim Morasku?

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®