Wieleń zmieni się nie do poznania

W najbliższych latach Wieleń czeka rewolucja. Inwestycja pochłonie ponad 20 mln zł.

Fot. Urząd Miejski w Wieleniu

Wieleń przejdzie metamorfozę. Miasto chce wykorzystać potencjał Noteci i w tym celu powstaną Nadnoteckie Bulwary.

-W skład tych bulwarów będzie wchodziła realizacja dwóch nabrzeży cumowniczych. Zakładamy, że te nabrzeża będą w pełni wyposażone. Będzie możliwość cumowania w biegu rzeki Noteć. Warunki chcemy dać dla wodniaków takie, żeby można było rzeczywiście tutaj zatrzymać się i skorzystać z naszego nabrzeża jako trochę mini mariny – informuje Elżbieta Rybarczyk, burmistrz Wielenia.

Działki przylegające do nabrzeża zostaną przeznaczone na strefę rekreacyjno-edukacyjną. Powstanie tam między innymi tzw. Zielona Klasa.

Taka klasa będzie tak zagospodarowana, żeby można było prowadzić lekcję z uczniami. Będą się tam również znajdowały ścieżki edukacyjne. Te ścieżki będą dotyczyły historii Wielenia, więc znajdą się tam tablice historyczne z opisami takich najważniejszych wydarzeń, ale też park ornitologiczny.

A w parku będzie można zaobserwować i usłyszeć różnorodne ptactwo. W tym pomogą interaktywne tablice i ławki. Dodatkowo najmłodsi będą mogli korzystać z nowoczesnego placu zabaw. Koszt tej inwestycji to ponad 20 mln. Z czego 16,5 mln zł gmina otrzymała z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®