Wielkopolanie złożyli 18,3 mln PIT-ów elektronicznie. To rekord!

W tym roku mieliśmy o miesiąc więcej czasu na złożenie rocznego zeznania podatkowego. Z fiskusem w standardowym terminie do końca kwietnia rozliczyło się 97% podatników. Wielkopolanie ustanowili nowy rekord w wysłaniu pita drogą elektroniczną.

Fot. materiały prasowe

– Jak wskazują wstępne dane również i tym razem padł nowy rekord, bowiem z 20,9 milionów wszystkich złożonych deklaracji PIT, aż 18,3 mln z nich to zeznania elektronicznie, z czego połowa z nich została złożona w ramach usługi Twój ePiT. Najwięcej deklaracji w usłudze Twój e-PIT złożono w województwie mazowieckim – ok. 1,5 mln, Wielkopolska jest natomiast na 3 miejscu z ponad 833 tys. złożonych e-PIT-ów. Deklaracje przesłane w usłudze Twój e-PIT stanowiły 45% wszystkich zeznań złożonych przez Wielkopolan drogą elektroniczną – wskazuje Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik wielkopolskiej Izby Administracji Skarbowej.

Na decyzje podatników o wyborze elektronicznej formy rozliczenia wpływ miała z pewnością szczególna sytuacja i ograniczenia związane z epidemią. Z drugiej strony, zainteresowanie e-deklaracjami wzrasta regularnie z roku na rok już od dłuższego czasu.

Mimo wprowadzonych ograniczeń w bezpośrednim kontakcie z podatnikami, wielkopolska Krajowa Administracja Skarbowa na bieżąco obsługiwała zeznania roczne PIT i wypłacała zwroty podatku. Od 15 lutego urzędy skarbowe w województwie wielkopolskim dokonały 960 tysięcy zwrotów podatku, przekazując swoim podatnikom łącznie 1 miliard 250 milionów złotych. Wielkopolska KAS wypłaciła zwroty z tytułu nadpłaconego podatku w niespełna miesiąc, ale były też urzędy, które przelały pieniądze w ciągu 17 dni.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®