Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka niebawem przyjmie pierwszych małych pacjentów

Już niebawem mali pacjenci zyskają nowoczesne warunki walki z chorobą. Już w maju ma zostać otwarte Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka. Nowy szpital, który będzie mieć 9 oddziałów, 2 tysiące pomieszczeń i 7 kondygnacji będzie mógł leczyć ponad 350 dzieci.

Fot. KMPSP

Jak podkreśla marszałek wojewódzka wielkopolskiego, Marek Woźniak to skok w XXI wiek i podniesienie standardu leczenia najmłodszych Wielkopolan.

Mali pacjenci będą leczeni w jednoosobowych salach, gdzie miejsce znajdą również ich rodzice.

W Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka, które stanęło tuż obok szpitala wojewódzkiego przy ul. Juraszów w Poznaniu znajdzie się m.in. pediatryczny szpitalny oddział ratunkowy, a także nowoczesne sale bloku operacyjnego, Zakład Diagnostyki Obrazowej (z tomografem i rentgenem) i liczne laboratoria.  W szpitalu znalazła się również strefa wypoczynku i rekreacji dla najmłodszych, mały plac zabaw, przewidziano również miejsce na koncerty, w którym stanął już fortepian.

Do Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka przeniesione zostaną szpitale dziecięce m.in. z ulicy Krysiewicza i Nowowiejskiego a także Oddział Rehabilitacji Dziecięcej w Kiekrzu.

Dodajmy, że nowy obiekt ma prawie 36 tys. m kw. powierzchni, a jego budowa kosztowała 430 mln zł, z czego połowę tych środków pokryła Unia Europejska.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera