Wyzdrowieli kolejni mieszkańcy zakażeni koronawirusem

Dobre wiadomości napływają ze Swarzędza. Wyzdrowiał drugi mieszkaniec, który był zakażony Covid-19. W ubiegłym tygodniu koronawirusa pokonał również mieszkaniec Kostrzyna.

Fot. Pixabay

– W gminie Swarzędz do tej pory stwierdzono 4 przypadki zachorowań, z czego 2 osoby już wyzdrowiały, a 2 pozostają w izolacji domowej. Bardzo się cieszymy, że kolejny mieszkaniec ozdrowiał. Obecnie na terenie naszej gminy 47 osób (19 adresów) objętych jest kwarantanną nadzorowaną przez policję, a 10 osób (9 adresów) odbywa kwarantannę z zastosowaniem aplikacji „kwarantanna domowa” – informuje Marian Szkudlarek, burmistrz Swarzędza.

W ubiegłym tygodniu koronawirusa pokonał również mieszkaniec sąsiedniego Kostrzyna, który zaraził się wykonując swoje obowiązki służbowe, będąc w delegacji kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania. Przez cały czas mężczyzna przebywał w kwarantannie domowej. Czuł się dobrze i nie wymagał hospitalizacji. Miał jedynie objawy grypy, gorączkę i kaszel. Nie wymagał hospitalizacji.

Do tej pory w Wielkopolsce zostało wyleczonych ponad 200 osób. W regionie odnotowano 1359 przypadków zakażeń koronawirusem, 83 osoby zmarły.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®