Zakończyła się rozbudowa fabryki Volkswagena – będą produkować Caddy5

Po trwającej ponad 2 lata rozbudowie fabryki Volskwagena w Antoninku ruszyła produkcja samochodów piątej generacji Caddy 5.

Fot. materiały prasowe

Na potrzeby produkcji samochodów nowej generacji rozbudowano halę spawalni, wybudowano nową halę logistyczną i zintegrowano tereny fabryki. O szczegółach mówi prezes Volkswagen Poznań, Dietmar Mnich:

W ramach inwestycji zintegrowano tereny zakładu przebudowując i unowocześniając układ drogowy w okolicach fabryki. Powstała nowa hala logistyczna o powierzchni 46 tys. m². O ponad 14 tys. m² rozbudowano halę spawalni, a w niej zainstalowano 450 nowych robotów produkcyjnych w celu wdrożenia nowoczesnych i wydajnych procesów produkcyjnych.

W Antoninku produkowane będą samochody piątej generacji, z silnikiem montowanym poprzecznie, co da znacznie większe możliwości konstrukcyjne i wyposażeniowe pojazdu. Innowacyjne systemu wsparcia kierowcy mają zwiększyć bezpieczeństwo i poprawić prowadzenie pojazdu.

Volkswagen wspólnie z przedstawicielami związków zawodowych przygotował pakiet zabezpieczający miejsca pracy. W porozumieniu znalazły się m.in. gwarancje zatrudnienia oraz zapewnienie środków na przekwalifikowanie i rozwój pracowników. W ostatnich dwóch latach przeprowadzono blisko 2 tysiące szkoleń dla pracowników.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®