Zimowy Rodzinny Piknik Wojskowy w Pile [ZDJĘCIA]

Dużym zainteresowaniem pilan cieszył się pierwszy Zimowy Rodzinny Piknik Wojskowy, który odbył się na Stadionie Powiatowym.

Fot. M.Wolski

W trakcie pikniku zaprezentowały się jednostki wojskowe z Piły i okolic, a w roli gospodarza wystąpili terytorialsi ze 122 Batalionu Lekkiej Piechoty, którzy już od pewnego czasu stacjonują w Dolaszewie. O szczegółach mówi ppłk. Maciej Betka, dowódca 122 BLP w Dolaszewie:

Podczas pikniku terytorialsi przygotowali pokaz samoobrony oraz specjalny tor przeszkód, który mógł pokonać każdy, kto chciał na własnej skórze poczuć jak wygląda codzienne szkolenie żołnierzy.

Jak podkreśla starosta pilski Eligiusz Komarowski, piknik miał być okazją do integracji z żołnierzami obrony terytorialnej, którzy stacjonują w Dolaszewie, na rogatkach Piły:

Na pikniku nie mogło zabraknąć przedstawicieli innych służb mundurowych. Dużo działo się na stoiskach przygotowanych przez Komendę Powiatową Policji w Pile, Szkołę Policji, Lasy Państwowe i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.

Tradycyjnie ciekawą i bogatą ekspozycję historyczną przygotowało Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych i Archeologii Wojskowej „Rajtar”.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera